Напевно ви вже не перший тиждень маєте проблему з переходом робочого процесу команди додому. Переформатувати сам принцип роботи на віддалений режим не так просто, як здається, але є кілька порад, які допоможуть з цим впоратися.

Перше, і найголовніше, – вам необхідний зручний і наочний таск-менеджер. Звернемо вашу увагу на Worksection – українську розробку з, мабуть, найкращим співвідношенням ціна / якість з аналогів. Більш широким функціоналом володіє тільки JIRA, але для її освоєння не-інженеру знадобиться дуже багато часу. Є кілька видів представлення завдань: Канбан-дошки, діаграма Ганта, є і трекер часу. Система підійде і для малих, і для великих команд, плани стартують від 29 дол. за місяць (є і безкоштовний).

Аналоги: Trello, Asana

Для координації виконання поставлених в таск-менеджері завдань вам знадобиться месенджер: тут вихід Slack. Це чат, спеціально створений для робочих команд – гнучка система тегів, можливість створювати окремі «канали» для різних завдань або команд, повнотекстовий пошук не тільки за повідомленнями, але і по всім прикладеним файлам. Є безліч інтеграцій з іншими продуктами.

Аналоги: якщо потрібно щось простіше, спробуйте організувати команду в Telegram

Карантин – це не привід відмовлятися від регулярних зборів команди і під час карантину проводити їх потрібно в режимі відеоконференцій. Ви напевно вже чули про Zoom, але в світлі останніх новин про проблеми з безпекою, рекомендуємо звернути увагу на деякі менш відомі альтернативи, наприклад Discord. Discord відомий перш за все в середовищі геймерів, але якість зв’язку в ньому на висоті, а інтерфейс нагадує Slack, так що розібратися буде гранично легко. Крім платформ, безкоштовна версія підтримує відеодзвінки до 50 користувачів.

Аналоги: Zoom (обережніше!), Skype

Тепер, коли ми розібралися з інструментами, варто поговорити про те, як вести себе в умовах карантину менеджеру. І найважливіше тут – довіра.

Ви напевно очікуєте від співробітників зниження продуктивності і якості роботи в порівнянні з роботою в офісі. Щоб цьому запобігти, створіть список правил для працівників: наприклад, відповідати на всі робочі повідомлення протягом декількох годин, встановіть певні години, в які можна здійснювати робочі дзвінки (і робіть їх тільки у виняткових випадках).

Не менш важливо фокусуватися не на тому, щоб співробітники не відходили від комп’ютерів ні на хвилину, а щоб вони виконували кінцеві цілі.

І, нарешті, не дайте самоізоляції здолати ваших співробітників. Знаходиться на самоті (і навіть з одними і тими ж людьми) в закритому просторі 24 години на добу може бути нелегко. Заохочуйте відпочинок і щоденні прогулянки, адже фізичні навантаження – головна запорука психічного здоров’я. Наприклад, вони можуть робити це під час дзвінків, які не вимагають їх безпосередньої участі.

Карантин: Поради для успішного проекту на дистанціонці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll Up