Опубліковані результати щорічного опитування, яке складено за результатами опитування 10 тис. IT-фахівців.

У комерційній розробці JavaScript істотно випередив Java і став найпопулярнішою мовою програмування. Серед нових мов увагу привернув Dart – він відразу зайняв досить помітну нішу.

 

У порівнянні з попереднім роком статистично значущими стали тенденції зростання: Python, TypeScript, Dart, і 1C; та спаду: Java, PHP, Objective-C і Scala.

Відзначимо, що майже 8% респондентів використовують кілька мов в якості основних. Якщо говорити про особисті уподобання, то в даний момент фаворитом є Python, далі йдуть C #, JavaScript і Java, далі – TypeScript.

У наступному році нову мову програмування планують вивчати 60% респондентів. У лідерах з очевидних причин Python і JavaScript, також проявляється порівняно висока зацікавленість до Dart, Rust і Haskell.

Як і в попередні роки, більшість респондентів (54%) збираються вивчати нову мову самостійно, за допомогою книг і документації. На онлайн-курси орієнтуються майже 32%, а 7% збираються використовувати оффлайн-підхід з локальними викладачами. Показово, що першою мовою новачків залишається старий добрий Pascal (24,0%), проте поступово його наздоганяють С ++ (20,9%), Python (11,6%) і Java (11,1%).

 

Рейтинг мов програмування на 2020 рік

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *